Domowe leczenie tlenem

prywatne

leczenie

medmed-logo.jpg

Jeszcze do niedawna tlenoterapia dostępna była wyłącznie w szpitalach, dziś pacjenci cierpiący na  przewlekłą niewydolność oddechową i przewlekłe niedotlenienie mogą korzystać z tlenoterapii również w swoich domach (DLT).

 

W naszej Poradni dokonujemy kwalifikacji pacjentów do leczenia tlenem. Wykonujemy w tym celu niezbędne badania takie jak spirometria, pulsoksymetria czy gazometria oraz wypożyczamy koncentrator tlenu (urządzenie elektryczne wzbogacające powietrze w tlen) do użytku w domu pacjenta. 

 

Przez cały czas trwania terapii, nasi pacjenci mogą liczyć na pełne zaangażowanie lekarzy Poradni MED MED, sprawujących kontrolę nad prawidłowym przebiegiem leczenia.

Kiedy stosuje się Domowe Leczenie Tlenem?

Domowe Leczenie Tlenem (DTL) nazywane również tlenoterapią polega na podawaniu pacjentowi tlenu poprzez koncentrator od 15-17 godzin dziennie. Niewydolność oddechowa prowadzi do niedotlenienia tkanek i w efekcie do nieprawidłowego funkcjonowania wszystkich układów. Przewlekła niewydolność oddechowa może rozwinąć się u pacjentów chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POCHP), choroby śródmiąższowe płuc, nowotwory płuc, niewydolność krążenia oraz mukowiscydozę. Pacjenci cierpiący na przewlekłą niewydolność oddechową często żyją krócej. 

Leczenie przewlekłe tlenem przede wszystkim przedłuża pacjentom z POCHP życie, poprawia jego jakość, ułatwia rehabilitację i aktywność fizyczną, ma również wpływ na stan emocjonalny i intelektualny chorych. Tlenoterapia ma także wpływ na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego.

Jak przebiega tlenoterapia w domu?

Pacjenci korzystają z tlenoterapii za pomocą koncentratorów tlenu samodzielnie (po uprzednim przeszkoleniu w Poradni), według wskazań lekarza. Zazwyczaj zaleca się korzystanie z urządzenia przez 15-17 godzin w ciągu doby.

 

W czasie terapii odbywają się kontrole stanu zdrowia w domu pacjenta, a także wykonywane są regularne badania w Poradni. 

Warto wiedzieć!

Wypożyczenie koncentratora to koszt 150 zł /m-c (pierwsze wypożyczenie), a w każdym kolejnym miesiącu 100 zł/m-c

Palenie tytoniu stanowi przeciwwskazanie do leczenia tlenem

Lokalizacja

Poradnia mieści się przy ul. Brzechwy 7A  (róg Tatrzańskiej i Przybyszewskiego) w dzielnicy Widzew w Łodzi. Lokalizacja zapewnia łatwy dojazd samochodem oraz środkami transportu publicznego MPK (przystanek Przybyszewskiego – Tatrzańska). Dojedziesz do nas liniami tramwajowymi nr 7A i 7B oraz liniami autobusowymi nr 55A, 55B, 70, 75A, 75B, 75C, 96B, 96C. W bezpośrednim sąsiedztwie przychodni znajduje się apteka.

Kontakt z Przychodnią Med Med:

SNZOZ "MED MED" w Łodzi

ul. BRZECHWY 7A

tel.: +48 502 335 684

 

e-mail: poradnia@med-med.pl