Gazometria

(Równowaga Kwasowo-Zasadowa, RKZ)

prywatne

wizyty

medmed-logo.jpg

Gazometria to jedna z podstawowych metod diagnostyki. W ramach gazometrii (rkz) mierzy się m.in. prężność tlenu, dwutlenku węgla oraz odczynu (pH) krwi. Gazometria umożliwia ocenę zaburzeń gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu i rozpoznanie np. niewydolności oddechowej. 

 

Gazometrię wykonuje się nie tylko u pacjentów cierpiących na choroby układu oddechowego, ale także u tych zmagających się m.in. z niewydolnością nerek, krążenia czy cukrzycą.

Przebieg badania gazometrycznego:

Badanie gazometryczne nie wymaga specjalnego przygotowania z wyjątkiem pacjentów w trakcie tlenoterapii. W takim przypadku powinni oni zaprzestać tlenoterapii min. 2 minuty przed wykonaniem badania.

 

W warunkach ambulatoryjnych badanie to wykonywane jest poprzez pobranie krwi z palca (ważne, aby dłonie pacjenta były ciepłe). Badanie krwi z tętnicy wykonywane jest w szpitalu.

Lokalizacja

Poradnia mieści się przy ul. Brzechwy 7A  (róg Tatrzańskiej i Przybyszewskiego) w dzielnicy Widzew w Łodzi. Lokalizacja zapewnia łatwy dojazd samochodem oraz środkami transportu publicznego MPK (przystanek Przybyszewskiego – Tatrzańska). Dojedziesz do nas liniami tramwajowymi nr 7A i 7B oraz liniami autobusowymi nr 55A, 55B, 70, 75A, 75B, 75C, 96B, 96C. W bezpośrednim sąsiedztwie przychodni znajduje się apteka.

Kontakt z Przychodnią Med Med:

SNZOZ "MED MED" w Łodzi

ul. BRZECHWY 7A

tel.: +48 502 335 684

 

e-mail: poradnia@med-med.pl